Fyrlok, Tak rychtyk

4 powody czamu imbir je taki zocny

Jako że momy środek zimy i co chwila kieryś chodzi niecherski i smarkaty, najwyższy czas zacznyć sie ratować imbirym bo to je blank zdrowy korzyń i pomogo niemrawym lebiodom. Jak nie chcesz coby Cie przeziębiynia brały to imbir dziynnie to je mus. Oprócz działanio wzmacniającego i prociw przeziębieniowego imbir mo kupa kaj jakich procnych właściwości.

1.  Rozgrzywo! Do mie to je wybawiyni w te zimowe dni jak wieje, padze śniyg i temperatura na minusie. Imbir w kuchyni je sztyjc pod rękom!

2.  Poprawio trowiyni przez to że olejki imbiru wspomogajom wydzielani śliny i soków żołondkowych. Założa sie że som tu tacy co chledają knifów coby schudnyć? 😉

imbir-3

3.  Działo prociw nowotworowo aji też wspomago leczyni raka skuli tego że szkodzi komórkom rakowym. Ważno rzecz!

4.  Przez to że wspomago krążeni krwie, polepszo też ukrwieni mózgu. Beztuż fajnie działo na koncentracjo i wydajność mózgu.

Imbir mogymy dostać jako korzyń, w proszku abo też marynowany. Jo polecom imbir na surowo a nie tam zmielony z tytki. Jo se przegryzom abo ewentualnie wciepuja plasterki do tyju. Ludzie sie krziwiom i dziwujom jak se tak chrupia tyn mój imbir ale jo sztyjc godom że idzie prziwyknyć do tego że trocha piecze. W takij formie on mo nojwiyncy właściwości. Yno nie idzie przesadzać! Jak to dycko ze wszyskim.

Ida se zaros nawarzić tyju a wciepna se tam imbir. Bydzie ciepełko w tyn zimowy wieczór 🙂

About The Author

2 comments

 1. 11 stycznia 2017 at 5:53 pm

  Ja jo tyż lubia to co na tym łobrozku, yno niy wiym czamu godosz o imbirze. Dyć to je zezwór! 😉

  1. Inkszo

   12 stycznia 2017 at 8:57 am

   Zezwór??? Piyrsze słysza 😀 Monej pochodzimy z inkszych czyńści Śląska? Spytom sie zaros mutra czy miarkuje co to je tyn zezwór 🙂

Dodaj komentarz